REMONTY ULIC, NIEWYGODY… w CZYM POMÓC?!

 

 

 

Zmiany następują powoli. Wielka budowa dokucza, wiadomo, ale  pomału wyłania się nowe.

Uwagi, pomysły i skargi mieszkańców, Rada Osiedla przekazuje wykonawcom robót, z którymi pozostaje w stałym kontakcie. Reakcja na zgłoszone problemy jest życzliwa i natychmiastowa. Korygowane są przejścia dla pieszych, likwidowane dziury, usprawniane przejazdy. O ile tylko możliwe wykonawcy  starają się ulżyć nam, mieszkańcom. Nie wszystko można  udogodnić tak jakby się chciało, ale wiele lepszych i bezpieczniejszych (!) rozwiązań udaje się wprowadzać na bieżąco.  

Jesienne słońce szczęśliwie poprawia humor, łatwiej znieść niedogodności budowlane. Październik jest dla nas i drogowców w tym względzie łaskawy. Oby pogoda jak najdłużej sprzyjała budowniczym Obwodnicy Śródmiejskiej i ulicy Arkońskiej.

Idąc lub jadąc po okolicach budowanych arterii, niekiedy będąc w ich centrum, warto pocieszyć się myślą, że za jakiś czas  obrazy tymczasowych przystanków komunikacji miejskiej, objazdów, rogatek, ruchu wahadłowego, niezwykłych, czasem wręcz umownych, przejść dla pieszych, wykopów, kurzących hałd piachu, stert materiałów budowlanych, a także wszechobecny zgiełk ogromnych maszyn przejdą do historii…