RADA OSIEDLA ARKOŃSKIE–NIEMIERZYN
PROTOKÓŁ NR PR/1/2025
z posiedzenia Rady Osiedla Arkońskie–Niemierzyn
odbytego w dniu 20 października 2025 r. o godz. 17:00
w siedzibie Rady Osiedla przy ul. Judyma 1 w Szczecinie
I. Lista obecności
W posiedzeniu uczestniczyli członkowie Rady Osiedla Arkońskie–Niemierzyn – lista obecności stanowi załącznik nr 1 do niniejszego protokołu.
Stwierdzono obecność 15 członków Rady, co zapewniło prawomocność podejmowanych decyzji.
W posiedzeniu uczestniczyli również:
– Prezydent Łukasz Kadłubowski,
– Andrzej Radziwinowicz, Radny Miasta Szczecin,
– Ilona Milewska, Radna Miasta Szczecina
– Radny Piotr Kęsik, Radny Miasta Szczecin
II. Porządek posiedzenia
-
Otwarcie posiedzenia.
-
Stwierdzenie quorum.
-
Wybór przewodniczącej Rady Osiedla.
-
Wybór pozostałych członków Zarządu.
-
Przekazanie prowadzenia obrad.
-
Prowadzenie obrad przez nową przewodniczącą.
-
Dyskusja dotycząca mediów społecznościowych i przekazania dostępu.
-
Wolne wnioski.
-
Rozmowa robocza po zakończeniu obrad.
-
Zakończenie posiedzenia.
Porządek obrad został przyjęty jednogłośnie.
III. Przebieg posiedzenia
Ad. 5. Przekazanie prowadzenia obrad
Po zakończeniu głosowań nad wyborem władz Rady, prowadzący posiedzenie – radny Rady Miasta Szczecin Andrzej Radziwinowicz – udzielił głosu nowo wybranej przewodniczącej Beacie Piechockiej.
Ustępująca przewodnicząca, Maria Myśliwiec, pogratulowała nowemu Zarządowi oraz życzyła powodzenia w realizacji zadań nowej kadencji.
Następnie Andrzej Radziwinowicz oficjalnie przekazał prowadzenie obrad przewodniczącej Beacie Piechockiej.
Ad. 6. Prowadzenie obrad przez przewodniczącą Beatę Piechocką
Przewodnicząca Beata Piechocka podziękowała członkom Rady za zaufanie i zadeklarowała współpracę opartą na transparentności, otwartości i zaangażowaniu społecznym.
Podkreśliła potrzebę wspólnego działania wszystkich członków, niezależnie od różnic poglądowych.
Każdy z członków Zarządu:
– Marta Woźny – wiceprzewodnicząca,
– Paweł Sieruga – sekretarz,
– Paweł Wężowski – skarbnik,
– Miłosz Łazowski – członek Zarządu,
podziękował za wybór i krótko przedstawił własne deklaracje dotyczące współpracy w ramach Rady. Przewodnicząca, w trosce o sprawną komunikację między radnymi, zaproponowała utworzenie grupy w komunikatorze. Pomysł spotkał się z aprobatą wszystkich członków, a dla ułatwienia kontaktu przewodnicząca przekazała swój numer telefonu. Ustalono, że kolejne spotkanie organizacyjne Rady odbędzie się 27 października 2025 r. o godzinie 18:00, a każdy z radnych przygotuję na nie listę priorytetowych spraw i postulatów zgłaszanych przez mieszkańców.
Ad. 7. Dyskusja dotycząca mediów społecznościowych i przekazania dostępu
Rozpoczęła się dyskusja dotycząca przekazania dostępu do kont w mediach społecznościowych prowadzonych przez ustępujący zarząd.
Pani Maria Myśliwiec poinformowała, że dotychczasowa strona Facebook „Rada Osiedla Arkońskie–Niemierzyn” jest jej kontem prywatnym.
Nowy Zarząd odstąpił od natychmiastowego przejęcia strony, zaznaczając jednak, że nie powinna być ona dalej prowadzona z użyciem oficjalnej nazwy i logotypu jednostki pomocniczej Miasta Szczecin.
Zarząd zadeklarował utworzenie nowego, oficjalnego kanału komunikacji z mieszkańcami, natomiast przekazanie kluczy do siedziby, loginów, gablot oraz dostępu do kont ma zostać sfinalizowane przy udziale przedstawiciela Urzędu Miasta Szczecin w ciągu najbliższego tygodnia.
Ad. 8. Wolne wnioski
W ramach wolnych wniosków zgłoszono propozycje:
– przygotowania przez ustępującą przewodniczącą raportu z niedokończonych spraw i priorytetów do kontynuacji przez nową Radę.
Ad. 9. Rozmowa robocza po zakończeniu obrad
Po oficjalnym zamknięciu posiedzenia w siedzibie Rady pozostali:
Beata Piechocka, Marta Woźny, Paweł Sieruga oraz Maria Myśliwiec.
Rozmowa miała charakter roboczy i dotyczyła organizacyjnych kwestii przekazania Rady nowemu Zarządowi.
Ustalono, że w najbliższym czasie nastąpi przekazanie:
– kluczy do siedziby Rady,
– dokumentacji i materiałów urzędowych,
– loginów, kodów dostępu i haseł do kont oraz skrzynek mailowych,
– oraz rozliczenie aktualnej sytuacji finansowej Rady Osiedla.
Uzgodniono, że formalne przekazanie odbędzie się w obecności przedstawiciela Urzędu Miasta Szczecin przed kolejnym posiedzeniem Rady.
Ad. 10. Zakończenie posiedzenia
Przewodnicząca Beata Piechocka podziękowała za udział w posiedzeniu i zamknęła obrady o godz. 19:14.
IV. Zakończenie
Na tym protokół zakończono.
Podpisy:
Przewodnicząca Rady Osiedla – Beata Piechocka
Sekretarz Rady Osiedla – Paweł Sieruga
| Załącznik | Rozmiar |
|---|---|
| 266.18 KB | |
| 469.56 KB | |
| 182.93 KB |
