Szanowni Mieszkańcy,
W nawiązaniu do naszego wniosku dotyczącego ustawienia dodatkowego lustra drogowego przy wyjeździe z parkingu pomiędzy budynkami nr 4 i 6 przy ul. Chopina, przekazujemy aktualizację sprawy. To efekt zarówno sygnałów mieszkańców, jak i naszych własnych obserwacji w terenie.
Otrzymaliśmy odpowiedź z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Szczecin. Co najważniejsze - wydział wyraził zgodę na montaż lustra drogowego.
Jednocześnie wskazano, że:
- konieczne jest wcześniejsze opracowanie i uzgodnienie projektu stałej organizacji ruchu,
- montaż lustra, jego utrzymanie oraz przygotowanie dokumentacji projektowej powinny zostać wykonane na koszt właściciela lub zarządcy terenu (działki nr 4/18 i 4/19 z obrębu 2041).
Miasto nie widzi przeszkód formalnych do montażu lustra. Oznacza to, że kolejny etap działań leży po stronie zarządcy terenu. Dlatego Rada Osiedla będzie w tej kwestii zwracać sie do zarządcy terenu.
To niewielka, ale bardzo ważna zmiana dla poprawy bezpieczeństwa, zarówno kierowców, jak i pieszych korzystających z tego wyjazdu.
Jako Rada Osiedla będziemy dalej monitorować sprawę i podejmować kolejne działania w kierunku jej realizacji.
Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za zgłoszenia i czujność, to dzięki Wam możemy reagować na realne potrzeby naszej okolicy.
Rada Osiedla Arkońskie-Niemierzyn
| Załącznik | Rozmiar |
|---|---|
| 235.82 KB |
