W sprawie wystąpienia z wnioskiem o montaż oświetlenia przy ul. Świerkowej w Szczecinie

Uchwała nr R/19/26

 

 

UCHWAŁA NR R/19/26

RADY OSIEDLA ARKOŃSKIE–NIEMIERZYN

 z dnia 9 marca 2026 r.

w sprawie wystąpienia z wnioskiem o montaż oświetlenia przy ul. Świerkowej w Szczecinie

 

Na podstawie § 7 pkt 5 lit. h Statutu Osiedla Miejskiego Arkońskie–Niemierzyn, stanowiącego załącznik do Uchwały Nr XII/273/25 Rady Miasta Szczecin z dnia 27 maja 2025 r. (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego poz. 2533), w związku z potrzebą poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz infrastruktury lokalnej, Rada Osiedla Arkońskie–Niemierzyn uchwala, co następuje:

§ 1

Rada Osiedla Arkońskie–Niemierzyn zwraca się do Urzędu Miasta Szczecin z wnioskiem o montaż oświetlenia ulicznego przy chodniku wzdłuż ul. Świerkowej, na odcinku łączącym ul. Podleśną z ul. Wojciechowskiego, wzdłuż terenu Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 67 przy ul. Wojciechowskiego 50.

§ 2

Wniosek podyktowany jest zgłoszeniami mieszkańców oraz koniecznością poprawy bezpieczeństwa pieszych, w szczególności dzieci i młodzieży uczęszczających do szkoły, a także osób starszych korzystających z przedmiotowego ciągu pieszego. Brak odpowiedniego oświetlenia po zmroku znacząco obniża poziom bezpieczeństwa w tym rejonie.

§ 3

Wykonanie uchwały powierza się Przewodniczącej Rady Osiedla Arkońskie–Niemierzyn.

§ 4

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

UZASADNIENIE

W związku z licznymi sygnałami mieszkańców dotyczącymi niewystarczającego oświetlenia ciągu pieszego wzdłuż ul. Świerkowej, Rada Osiedla Arkońskie–Niemierzyn wnioskuje o montaż dodatkowych punktów oświetleniowych na odcinku pomiędzy ul. Podleśną a ul. Wojciechowskiego.

Przedmiotowy odcinek stanowi istotny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców osiedla, w szczególności dla dzieci i młodzieży uczęszczających do Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 67 przy ul. Wojciechowskiego 50, a także dla osób korzystających z pobliskiej infrastruktury pieszej.

Brak odpowiedniego oświetlenia po zmroku znacząco ogranicza widoczność oraz wpływa negatywnie na poczucie bezpieczeństwa pieszych poruszających się tym odcinkiem. Montaż oświetlenia przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa oraz komfortu korzystania z tej przestrzeni przez mieszkańców osiedla

 

Nr uchwały: 
R/19/26
Data uchwały: 
09/03/2026
Kadencja: 
2025-2029
ZałącznikRozmiar
Image icon R.19.26 001.jpg392.15 KB
Image icon R.19.26 002.jpg110.99 KB
Image icon pismo r.19.26 001.png402.01 KB